Podujatia

V. ročník stolnotenisového turnaja žiakov

302 | | |

          V jedno krásne zimné predpoludnie v sobotu 9.2.2019  kultúrny dom v Čakajovciach prichýlil deti našej obce , žiakov a žiačky a to nie len našej školy.

Ej veru a bolo sa na čo pozerať , nie len na veľké odhodlanie súťažiacich v 40 súťažných stolnotenisových zápasov a v mnoho ďalších nesúťažných , ale aj na  vkusne vyzdobenú hlavnú sálu , ktorá súťažiacim poskytla útulný vykúrený prechodný domov .

            Stretnutie pred žrebom podľa pokynov riaditeľa školy a trénera bolo naplánované  o 9 oo  , ale opäť mnohí netrpezliví už o 8 15  narúšali posledné prípravy  organizátorom . Do  9 15 však počet stále nenapĺňal predpoklady a mnohých žiakov museli  spoluhráči budiť a presviečať , aby sa unúvali prísť a predviesť svoje kvality . Opäť zaúradovala chorobnosť , súťaž dievčat takmer nezačala a aj časť mladších žiakov nútene rozšírili aj piataci . Aj tak ich bolo len 7 , dievčatá prišli napokon štyri a starších žiakov bolo  desať ,celkovo teda 21 , čo na vyčínajúcu chrípkovú epidémiu bol super počet . Na úvod si každý vypočul pokyny , ako sa správať a  úvodné poučenie pred náročným dňom . Žiaci sa vzorne zoradili a  bývalí žiaci našej školy :  Pavol Kotlár a Pavol Kolár ml. , ako určení rozhodcovia vybrali  hráčov do dvoch skupín mladších žiakov.

V prvej hrali Oliver Jaššo  , Samuel Berec, Ján Nicolas Laurin a Zac  Corbett  a do druhej skupiny žreb určil  Jakuba Fúsku ,Radoslava Lazára a Kamila Kudryho . Na vekový a aj výkonnostný rozdiel mohol najviac hromžiť Kamil , ale radosť z pekného športového predpoludnia mu to nevzalo a aj keď v súťaži skončil po dvoch zápasoch v skupine , zahral si nesúťažné zápasy v prestávkach turnaja. Všetko mohlo byť inak , ak by nevystrájala už spomenutá chrípka , na turnaj sa neskutočne tešili a chceli ukázať  svoje kvality Dominik Fúska ,Jakub Čeretka , Karol Lazár ,Marek a Matias Mikoví . Poradím by určite zamiešal aj stály medailista Dávid Strešík , ale hral za FC Nitra zápas v Trenčíne a možno by prekvapil  aj jeho brat Damián.

 

1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Zac Neville Corbett 6:0 6
2. Ján Nicolas Laurin 4:2 4
3. Samuel Berec 2:4 2
4. Oliver Jaššo 0:6 0

 Neuveriteľnú chuť si zahrať najviac preukázal OLIVER JAŠŠO a nám všetkým tak predviedol prekrásnu energiu do života.

2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Radoslav Lazar 4:0 4
2. Jakub Fúska 2:2 2
3. Kamil Kudry 0:4 0

Pre zatraktívnenie turnaja mladší žiaci po odohraní skupín sledovali zápasy starších žiakov a dievčat a dokonca si mohli pred semifinále aj trošku zatrénovať , lebo dievčatá svoju súťaž ukončili pre malý počet zúčastnených skoro . Krásnym gestom od nich bolo , že podúčali čaru hry s malou loptičkou aj najmladšiu účastníčku turnaja Zaru Corbettovú .Pre spoluorganizátorku a mamu v jednej osobe Annu Corbettovú to bol krásny darček .

          Starších žiakov do skupín rozdelili Mamičky naozaj s veľkým M pani Anna Corbetová a pani Martina Horková , pretože rozhodcovia mali oči len pre súboje mladších žiakov . Tento rok danú kategóriou    (6 – 9 ročník) nedopĺňali mladší s prebytkom  energie , lebo pre herný systém turnaja ich ešte čakali semifinálové zápasy . Ale dievčatám bolo umožnené súťažiť aj v tejto kategórii , túto možnosť však nevyužili  .

V prvej skupine hrali Samuel Barkóci , Lukáš Lazar , Samuel Horka , Oliver Zelenka  a René Stránsky . Do druhej skupiny boli vylosovaní Milan Lazar, Marek Macho , Peter Rác, Patrik Zelovič a Michal Berec.  Tentokrát vekový rozdiel neznamenal aj výkonnostný rozdiel , pretože po prvý krát sa vyskúšal model s náskokom pár loptičiek pre mladšieho Patrika Zeloviča . Jeden veľký kandidát na víťazstvo Jozef Lazar dal prednosť futbalu a Adriána Lazara s Vratkom Čentéšom zradilo zdravie. Takže reálne zostali v boji o postup medzi štyroch naj piati hráči , čierny Peter zostal Milanovi Lazarovi . Prehral posledný krásne rozohraný zápas v skupine s Michalom Berecom 2 : 1 . 

 
1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Samuel Barkóci 8:0 8
2. Lukáš  Lazar 6:2 6
3. René Stránsky 4:6 4
4. Oliver Zelenka 3:6 2
5. Samuel Horka 1:8 0
 
2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Marek Macho 8:0 8
2. Michal Berec 6:3 6
3. Milan Lazar 5:4 4
4. Peter Rác 2:7 2
5. Patrik Zelovič 1:8 0

Tento rok sa sa do žiadneho súťažného ošialu nedostali dievčatá , ktoré s obtiažami vytvorili samostatnú kategóriu . Zahrali si každá s každou , na veľké prekvapenie  sme čakali márne , pretože po prvom napínavom súboji a tesnej prehre Patrície Hanzlíkovej s Vanesou Matisovou a jej jasnej výhre nad Viktóriou Stránskou , nasledovala aj jednoznačná výhra Patrície  nad čerstvo zobudenou Viktóriou . Malá Zara Corbettová s nimi skúšala prvé údery , čo možno naozaj oceniť , ale nehrala zápas takže celkovo pravdivá tabuľka vyzerá nasledovne.

 
1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Vanesa Matisová 4:1 4
2. Patrícia Hanzlíková 3:2 2
3. Viktória Stránska 0:4 0
4. Zara Corbettová

 

Nasledovali súboje semifinále oboch kategórií , kde v mladších žiakoch Radoslav Lazar nepripustil žiadne prekvapenie v súboji s Jánom Nicolasom Laurinom vyhral 2 :0 .Jakub Fúska sa natrápil , keď otočil zápas so Zacom Corbettom 2 : 1

   Predčasné finále dvoch priateľov Mareka Macha a Lukáša Lazara  odštartovalo semifinále starších žiakov , výsledok 2 : 0 určite nenapovedá nič o krásnom  a napínavom zápase . Michal Berec pokračoval v kvalitných výkonoch zo skupiny v druhom semifinále a poradil si aj so Samuelom Barkócim 2 : 0 a zaslúžene postúpil do finále , na ktoré si musel chvíľu počkať , pretože nasledoval súboj o 3 miesto mladších žiakov .
3. miesto získal Zac Corbett , ktorý sa najlepšie preniesol nad prehru zo semifinále a Nicolasa Laurina pretlačil 2 : 0 po úplne vyrovnaných setoch .

                                                                   Finále mladších žiakov .

Tento súboj skončil rovnako ako v skupine 2 : 0 pre Radoslava Lazara  , Jakubovi Fúskovi  asi zápas so Zacom Corbettom  zobral veľa síl , no treba uznať predviedli krásny stolný tenis  ,ale nedosiahol úrovne ich vzájomného zápasu v skupine  .

Tretie miesto miesto starších žiakov oslavoval Samuel Barkóci , pretože v nádhernom zápase vyhral 2 : 1 nad tuho odolávajúcim Lukášom Lazarom .

Finále  starších žiakov(6 –9 ročník).

        Opäť sa mohlo veľmi lahko stať , že podcenenie súpera sa nevypláca Marek Macho zvíťazil 2 : 0 , ale Michal Berec siahal aj vyššie  , ale radosť z pekného športového predpoludnia mu asi veľmi nebránila sledovať , ako víťaza ostatní chlapci niesli na pleciach  . 

 Organizácia a propagácia turnaja sa poučila  z chýb a bola bez problémov . Opäť však sa preukázalo , že nie všetko sa dá naplánovať , futbalová predkvalifikácia posunula turnaj z pôvodne plánovaej soboty  2.2 .2019 o týždeň a tam už zaúradovala chrípka . A aj preto sa súťažného kolotoča zúčastnilo len 21 hráčov. Krásnym posunom , že je účasť rodičov , pretože pri organizácii v sobotu pomohli štyria a ďalší štyria sa na zápasy prišli pozrieť aspoň na chvíľu . Veľká vďaka patrí Ing.Anne Corbett  Balážovej , ktorá  opäť   fotila priebeh celého turnaja , pri občerstvení pomohla pani Martina Horková aj Mgr. Viktor Moravec. Ten stihol plniť aj héliové balóny dodané od GREEN POINT vďaka Ing . Matúša Baču. . Každý sa mohol ponúknuť dobrotami Mgr. Lenky Kisej , drobnosťami od manželov Krajancových , manželov Macháčových , ale aj ochutnať z osúchov z pekárne DELIKA Rišňovce , ktoré zabezpečil Vladimír Greguš . Asi TOP om v obdržaných balíčkoch boli školské potreby od REVIS SERVIS , ktoré by sme nemali bez pomoci Mgr. Viktora Moravca . Zabezpečený bol aj pitný režim a tiež prísun vitamínov v podobe ovocia od pána Henricha Čerňana . Obec Čakajovce poskytla nie len  kultúrny dom , ale veľkým dielom pomohla v zakúpení cien a sám starosta obce Milan Greguš okrem toho ,že riešil i črtajúce sa problémy , sám finančne prispel . Hodnotnosť cien podobne svojimi finančnými príspevkami navýšili manželia Milan a Helena Čentéšoví , Ing .Daniel Mako , Anton Kmeť z firmy Stamex Nitra , pani Marta Lenčéšová z Močenku a aj najväčší propagátor riaditeľ školy Mgr. Jaroslav Jaroš .

        Rozhodovania zápasov žiakov sa zhostila trojica PALKOV – Ing. Pavol Kolár , ale hlavne jeho syn Pavol Kolár a Pavol Kotlár,väčšia účasť rodičov skvalitnila  aj prípravu a aj samotný priebeh turnaja  , v podobe  spoluorganizácie  . Hodnotné ceny pre víťazov boli spomenuté , ale myslelo sa na všetkých  zúčastnených , lebo opäť  dostal rôzne drobnosti každý účastník a o to sa postarali  Mgr. Jaroslav Jaroš , Anka Nováková , Ing.Dárius Tóth , Miloš Kordač , Mgr. Viktor MORAVEC , Ing.Matúš Bača , Anton Kmeť s Michaelou Rozmarinovou aj Raiffeisen Banka .

ĎAKUJEME !

  Fotogalériu zo spomínanej akcie si môžete pozrieť nižšie...

 Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj

siphore hore na začiatok stránky

Kontaktné údaje

Obecný úrad
Čakajovce 58
951 43 Slovensko
mobil: 0905 797 675
telefón: 037 779 3790
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Úradné hodiny

Pondelok  8:00 – 11:30 12:00 – 16:00
Utorok      nestránkový deň
Streda       8:00 – 11:30 12:00 – 17:00
Štvrtok      nestránkový deň
Piatok       8:00 – 11:30 12:00 – 15:00
Sobota      -
Nedeľa      -