V. ročník stolnotenisového turnaja žiakov

306 | | |

          V jedno krásne zimné predpoludnie v sobotu 9.2.2019  kultúrny dom v Čakajovciach prichýlil deti našej obce , žiakov a žiačky a to nie len našej školy.

Ej veru a bolo sa na čo pozerať , nie len na veľké odhodlanie súťažiacich v 40 súťažných stolnotenisových zápasov a v mnoho ďalších nesúťažných , ale aj na  vkusne vyzdobenú hlavnú sálu , ktorá súťažiacim poskytla útulný vykúrený prechodný domov .

            Stretnutie pred žrebom podľa pokynov riaditeľa školy a trénera bolo naplánované  o 9 oo  , ale opäť mnohí netrpezliví už o 8 15  narúšali posledné prípravy  organizátorom . Do  9 15 však počet stále nenapĺňal predpoklady a mnohých žiakov museli  spoluhráči budiť a presviečať , aby sa unúvali prísť a predviesť svoje kvality . Opäť zaúradovala chorobnosť , súťaž dievčat takmer nezačala a aj časť mladších žiakov nútene rozšírili aj piataci . Aj tak ich bolo len 7 , dievčatá prišli napokon štyri a starších žiakov bolo  desať ,celkovo teda 21 , čo na vyčínajúcu chrípkovú epidémiu bol super počet . Na úvod si každý vypočul pokyny , ako sa správať a  úvodné poučenie pred náročným dňom . Žiaci sa vzorne zoradili a  bývalí žiaci našej školy :  Pavol Kotlár a Pavol Kolár ml. , ako určení rozhodcovia vybrali  hráčov do dvoch skupín mladších žiakov.

V prvej hrali Oliver Jaššo  , Samuel Berec, Ján Nicolas Laurin a Zac  Corbett  a do druhej skupiny žreb určil  Jakuba Fúsku ,Radoslava Lazára a Kamila Kudryho . Na vekový a aj výkonnostný rozdiel mohol najviac hromžiť Kamil , ale radosť z pekného športového predpoludnia mu to nevzalo a aj keď v súťaži skončil po dvoch zápasoch v skupine , zahral si nesúťažné zápasy v prestávkach turnaja. Všetko mohlo byť inak , ak by nevystrájala už spomenutá chrípka , na turnaj sa neskutočne tešili a chceli ukázať  svoje kvality Dominik Fúska ,Jakub Čeretka , Karol Lazár ,Marek a Matias Mikoví . Poradím by určite zamiešal aj stály medailista Dávid Strešík , ale hral za FC Nitra zápas v Trenčíne a možno by prekvapil  aj jeho brat Damián.

 

1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Zac Neville Corbett 6:0 6
2. Ján Nicolas Laurin 4:2 4
3. Samuel Berec 2:4 2
4. Oliver Jaššo 0:6 0

 Neuveriteľnú chuť si zahrať najviac preukázal OLIVER JAŠŠO a nám všetkým tak predviedol prekrásnu energiu do života.

2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Radoslav Lazar 4:0 4
2. Jakub Fúska 2:2 2
3. Kamil Kudry 0:4 0

Pre zatraktívnenie turnaja mladší žiaci po odohraní skupín sledovali zápasy starších žiakov a dievčat a dokonca si mohli pred semifinále aj trošku zatrénovať , lebo dievčatá svoju súťaž ukončili pre malý počet zúčastnených skoro . Krásnym gestom od nich bolo , že podúčali čaru hry s malou loptičkou aj najmladšiu účastníčku turnaja Zaru Corbettovú .Pre spoluorganizátorku a mamu v jednej osobe Annu Corbettovú to bol krásny darček .

          Starších žiakov do skupín rozdelili Mamičky naozaj s veľkým M pani Anna Corbetová a pani Martina Horková , pretože rozhodcovia mali oči len pre súboje mladších žiakov . Tento rok danú kategóriou    (6 – 9 ročník) nedopĺňali mladší s prebytkom  energie , lebo pre herný systém turnaja ich ešte čakali semifinálové zápasy . Ale dievčatám bolo umožnené súťažiť aj v tejto kategórii , túto možnosť však nevyužili  .

V prvej skupine hrali Samuel Barkóci , Lukáš Lazar , Samuel Horka , Oliver Zelenka  a René Stránsky . Do druhej skupiny boli vylosovaní Milan Lazar, Marek Macho , Peter Rác, Patrik Zelovič a Michal Berec.  Tentokrát vekový rozdiel neznamenal aj výkonnostný rozdiel , pretože po prvý krát sa vyskúšal model s náskokom pár loptičiek pre mladšieho Patrika Zeloviča . Jeden veľký kandidát na víťazstvo Jozef Lazar dal prednosť futbalu a Adriána Lazara s Vratkom Čentéšom zradilo zdravie. Takže reálne zostali v boji o postup medzi štyroch naj piati hráči , čierny Peter zostal Milanovi Lazarovi . Prehral posledný krásne rozohraný zápas v skupine s Michalom Berecom 2 : 1 . 

 
1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Samuel Barkóci 8:0 8
2. Lukáš  Lazar 6:2 6
3. René Stránsky 4:6 4
4. Oliver Zelenka 3:6 2
5. Samuel Horka 1:8 0
 
2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Marek Macho 8:0 8
2. Michal Berec 6:3 6
3. Milan Lazar 5:4 4
4. Peter Rác 2:7 2
5. Patrik Zelovič 1:8 0

Tento rok sa sa do žiadneho súťažného ošialu nedostali dievčatá , ktoré s obtiažami vytvorili samostatnú kategóriu . Zahrali si každá s každou , na veľké prekvapenie  sme čakali márne , pretože po prvom napínavom súboji a tesnej prehre Patrície Hanzlíkovej s Vanesou Matisovou a jej jasnej výhre nad Viktóriou Stránskou , nasledovala aj jednoznačná výhra Patrície  nad čerstvo zobudenou Viktóriou . Malá Zara Corbettová s nimi skúšala prvé údery , čo možno naozaj oceniť , ale nehrala zápas takže celkovo pravdivá tabuľka vyzerá nasledovne.

 
1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Vanesa Matisová 4:1 4
2. Patrícia Hanzlíková 3:2 2
3. Viktória Stránska 0:4 0
4. Zara Corbettová

 

Nasledovali súboje semifinále oboch kategórií , kde v mladších žiakoch Radoslav Lazar nepripustil žiadne prekvapenie v súboji s Jánom Nicolasom Laurinom vyhral 2 :0 .Jakub Fúska sa natrápil , keď otočil zápas so Zacom Corbettom 2 : 1

   Predčasné finále dvoch priateľov Mareka Macha a Lukáša Lazara  odštartovalo semifinále starších žiakov , výsledok 2 : 0 určite nenapovedá nič o krásnom  a napínavom zápase . Michal Berec pokračoval v kvalitných výkonoch zo skupiny v druhom semifinále a poradil si aj so Samuelom Barkócim 2 : 0 a zaslúžene postúpil do finále , na ktoré si musel chvíľu počkať , pretože nasledoval súboj o 3 miesto mladších žiakov .
3. miesto získal Zac Corbett , ktorý sa najlepšie preniesol nad prehru zo semifinále a Nicolasa Laurina pretlačil 2 : 0 po úplne vyrovnaných setoch .

                                                                   Finále mladších žiakov .

Tento súboj skončil rovnako ako v skupine 2 : 0 pre Radoslava Lazara  , Jakubovi Fúskovi  asi zápas so Zacom Corbettom  zobral veľa síl , no treba uznať predviedli krásny stolný tenis  ,ale nedosiahol úrovne ich vzájomného zápasu v skupine  .

Tretie miesto miesto starších žiakov oslavoval Samuel Barkóci , pretože v nádhernom zápase vyhral 2 : 1 nad tuho odolávajúcim Lukášom Lazarom .

Finále  starších žiakov(6 –9 ročník).

        Opäť sa mohlo veľmi lahko stať , že podcenenie súpera sa nevypláca Marek Macho zvíťazil 2 : 0 , ale Michal Berec siahal aj vyššie  , ale radosť z pekného športového predpoludnia mu asi veľmi nebránila sledovať , ako víťaza ostatní chlapci niesli na pleciach  . 

 Organizácia a propagácia turnaja sa poučila  z chýb a bola bez problémov . Opäť však sa preukázalo , že nie všetko sa dá naplánovať , futbalová predkvalifikácia posunula turnaj z pôvodne plánovaej soboty  2.2 .2019 o týždeň a tam už zaúradovala chrípka . A aj preto sa súťažného kolotoča zúčastnilo len 21 hráčov. Krásnym posunom , že je účasť rodičov , pretože pri organizácii v sobotu pomohli štyria a ďalší štyria sa na zápasy prišli pozrieť aspoň na chvíľu . Veľká vďaka patrí Ing.Anne Corbett  Balážovej , ktorá  opäť   fotila priebeh celého turnaja , pri občerstvení pomohla pani Martina Horková aj Mgr. Viktor Moravec. Ten stihol plniť aj héliové balóny dodané od GREEN POINT vďaka Ing . Matúša Baču. . Každý sa mohol ponúknuť dobrotami Mgr. Lenky Kisej , drobnosťami od manželov Krajancových , manželov Macháčových , ale aj ochutnať z osúchov z pekárne DELIKA Rišňovce , ktoré zabezpečil Vladimír Greguš . Asi TOP om v obdržaných balíčkoch boli školské potreby od REVIS SERVIS , ktoré by sme nemali bez pomoci Mgr. Viktora Moravca . Zabezpečený bol aj pitný režim a tiež prísun vitamínov v podobe ovocia od pána Henricha Čerňana . Obec Čakajovce poskytla nie len  kultúrny dom , ale veľkým dielom pomohla v zakúpení cien a sám starosta obce Milan Greguš okrem toho ,že riešil i črtajúce sa problémy , sám finančne prispel . Hodnotnosť cien podobne svojimi finančnými príspevkami navýšili manželia Milan a Helena Čentéšoví , Ing .Daniel Mako , Anton Kmeť z firmy Stamex Nitra , pani Marta Lenčéšová z Močenku a aj najväčší propagátor riaditeľ školy Mgr. Jaroslav Jaroš .

        Rozhodovania zápasov žiakov sa zhostila trojica PALKOV – Ing. Pavol Kolár , ale hlavne jeho syn Pavol Kolár a Pavol Kotlár,väčšia účasť rodičov skvalitnila  aj prípravu a aj samotný priebeh turnaja  , v podobe  spoluorganizácie  . Hodnotné ceny pre víťazov boli spomenuté , ale myslelo sa na všetkých  zúčastnených , lebo opäť  dostal rôzne drobnosti každý účastník a o to sa postarali  Mgr. Jaroslav Jaroš , Anka Nováková , Ing.Dárius Tóth , Miloš Kordač , Mgr. Viktor MORAVEC , Ing.Matúš Bača , Anton Kmeť s Michaelou Rozmarinovou aj Raiffeisen Banka .

ĎAKUJEME !

  Fotogalériu zo spomínanej akcie si môžete pozrieť nižšie...

 Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj

siphore hore na začiatok stránky