1900 - 1950

1950

2054 | | |


Rok sa začal opäť zvýšenou aktivitou, či už po politickej stránke, ale zároveň i po ekonomickej. 10. 3. sa vytvorilo z bývalého strojového družstva JRD 1. typu v celom okrese bolo medzi prvšími obcami, celkovo na 18,. Mieste v poradí vzniku.


Prihlášky podpisovali aj učitelia školy. Predsedom sa stal Štefan Tóth, no o rok na jeho miesto bol zvolený Jozef Šípoš. Hospodárom na JRD sa stal Martin Tóth, účtovníkom František Tóth, pokladníkom Jozef Mikušík. Z väčších roľníkov sa prihlásil do JRD František Patúcm bývalý deputátnik. Zakúpilo sa 12 kráv a 15 ošípaných, ktoré boli sústredené v maštaliach bývalého statkára Dr. Standta. Prvé práce boli prevedené kombajnom sovietskej výroby, s ktorým pracovali občania zo ZSSR. Brigády na utvorenom družstve prevádzali uvedomelí občania a členovia KSČ, ako i žiaci školy. V obci sa diali tiež veľké zmeny. Doterajší predseda MNV, ako i predseda DO KSS Jozef Latečka bol pozbavený oboch predsedníctiev pre niektoré závady. Predsedom DO KSS sa stal s. Michal Bojda , podpredsedom s. Gustáv Chromý. Predsedom MNV sa najskôr stal Emil Varga, ktorý sa však pre prílišnú preťaženosť vzdal a tak sa stal predsedom Kollár Pavol. Budova MNV bola v bývalom Ascherovom dome . V tej istej budove bol zriadený aj výsek mäsa. V obci sa vyskytla veľká epidémia osýpiek. Občania začali s veľkou výstavbou rodinných domov a začali ich zariaďovať s modernými prostriedkami. V Materskej škole bol zariadený poľnohospodársky útulok. Kuchárkou bola Irena Valachyová. Z národnej školy odišla s. Zuzana Čányiová do Nitry, miesto nej prišla Pastorová Mária, učiteľka z radov robotníckej triedy. Zo školy odchádzali žiaci na štúdium vo väčšej miere, zároveň na odborné povolania. Aj po športovej stránke sa začal čulý ruch, futbalový oddiel začal zvýšenú činnosť, No dievčatá v hádzanej žien pod vedením dobrých trénerov neustále skvalitňovali výkon. Pozoruhodných výsledkov dosahoval aj šachový oddiel a úspešný bol aj stolnotenisový oddiel. Divadlá nacvičoval s. Švikruha , riad. školy.

Kontaktné údaje

Obecný úrad
Čakajovce 58
951 43 Slovensko
mobil: 0905 797 675
telefón: 037 779 3790
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Úradné hodiny

Pondelok  8:00 – 11:30 12:00 – 16:00
Utorok      nestránkový deň
Streda       8:00 – 11:30 12:00 – 17:00
Štvrtok      nestránkový deň
Piatok       8:00 – 11:30 12:00 – 15:00
Sobota      -
Nedeľa      -