2017

III. ročník stolnotenisového turnaja žiakov

2173 | | |

Kultúrny dom v Čakajovciach opäť po roku v sobotu 4.2.2017 zažil príjemné predpoludnie nasiaknuté vôňou stolnotenisového súperenia žiakov našej školy.

O podujatí sa všetci v predstihu dozvedeli na tréningoch krúžku, ale aj od riaditeľa školy dostali písomné pozvánky s termínom a miestom. Termín bol určený podľa prázdnin po udelení vysvedčení a aj napriek tomu korigoval s účasťou viacerých žiakov na poučení k svätému prijímaniu na fare v Zbehoch. Losovanie turnaja táto skutočnosť ovplyvnila aj časovo, ale najmä tým ,že sa najskôr začali hrať zápasy starších žiakov ( ročníkov 5- 9 )
Bývalí žiaci našej školy a úspešní stolnotenisoví hráči Marián Barkóci a Pavol Kotlár vybrali hráčov do dvoch skupín a zhostili sa aj rozhodcovských povinností. V prvej skupine overovali svoje športové schopnosti Marek Macho , Lukáš Lazár , Samuel Barkóci a jediná žiačka Vanesa Matisová. V druhej skupine boli nemenej zaujímavé súboje Pavla Ivančíka, Miroslava Lazára , Vratka Čentéša a Kristiána Mesiarkina.

 

1. Skupina:
Poradie Meno skóre body
1. Marek Macho 6:0 6
2. Lukáš Lazár 4:2 4
3. Samuel Barkóci 2:4 2
4. Vanesa Matisová 0:6 0
2. Skupina:
Poradie Meno skóre body
1. Pavol Ivančík 6:0 6
2. Miroslav Lazár 4:3 4
3. Vratko Čentéš 3:4 2
4. Kristián Mesiarkin 0:6 0
Podľa predpokladov víťazi skupín postúpili do finále , keď porazili druhých z opačnej skupiny . Pavol Ivančík Lukáša Lazára 2 : 0 a aj Marek Macho Miroslava Lazára 2 : 0 . V súboji o 3. miesto zdolal Lukáš Lazár Miroslava Lazára 2 : 0. 

 

Finále starších žiakov

Naozaj najkrajší zážitok priam stolnotenisový ošiaľ ponúklo finále, v ktorom až po troch vyrovnaných setoch vyhral Pavol Ivančík a mohol si s úsmevom prevziať za 1. miesto. Porazený Marek Macho určite nebol dlho smutný, pretože aj ceny za 2. miesto boli naozaj hodnotné. Tešili sa však aj ostatní súťažiaci. Počas súperenia starších žiakov sa losovali skupiny mladších žiakov (žiaci 1 – 4 ročníka), kde rozhodcovské žezlá prevzali Radovan Miko a Pavol Kolár. Do prvej skupiny si otec Radovan vybral syna Mareka Mika, Dávida Strešíka a Kamila Kudryho. Skupinu sme doplnili hosťom Sebastiánom Pavlíkom, do druhej skupiny zostali Adrián Lazár, Jakub Fúska a Radoslav Lazár.

 

1. Skupina:
Poradie Meno skóre body
1. Dávid Strešík 6:0 6
2. Marek Miko 4:2 4
3. Kamil Kudry 2:4 2
4. Sebastián Pavlík 0:6 0
2. Skupina:
Poradie Meno skóre body
1. Adrián Lazár 4:0 4
2. Jakub Fúska 2:2 2
3. Radoslav Lazár 0:4 0
Do finále mohli postúpiť len dvaja a opäť sa potvrdilo, že víťazi skupín zdolali druhých z opačných skupín. Adrián Lazár porazil Mareka Mika a Dávid Strešík nedal šancu Jakubovi Fúskovi. Ten sa však rýchlo otriasol a zvládol lepšie náročný zápas o tretie miesto a zvíťazil nad Marekom Mikom 2 : 0. 

 

Finále mladších žiakov

Vo finále sa asi prvý krát zapotil aj Dávid Strešík, pretože Adrián Lazár ho, ako jediný počas celého sobotného predpoludnia potrápil, i keď prehral 2 : 0.
Duchovný život a športové vyžitie žiakov opäť „súperili“ a to ovplyvnilo účasť a aj formát turnaja, pretože ak by sa hrali najskôr stretnutia mladších žiakov, určite by minimálne finalisti tejto vekovej kategórie spestrili svojou hrou zápasy starších žiakov. Zosúladiť dve akcie nedokázali ani Jozef Lazár a Marek Látečka, ktorí aktívne pomohli na turnaji v malom futbale v Nitre Slovanu Zbehy a aj Vratko Čentéš. Jeho neskorý príchod do kultúrneho domu, nerozohranosť a nutnosť odohrať tri zápasy za sebou mu asi zavreli cestu za lepším umiestnením. Za slabšou účasťou v danom termíne určite nepriaznivo zavážili aj doznievajúce ochorenia kiahní a prechladnutí, ale paradoxne aj 4 dni voľna, pretože mnohí rodičia využili tieto dni na strávenie času v rodinnom kruhu – nákupy , rodinné oslavy, posledné lyžovačky,..... ? Pozvané na turnaj boli aj žiačky, ale neboli ochotné pred chlapcami ukázať svoje schopnosti a zabojovať o pripravené ceny. Jedinou odvážnou bola Vanesa Matisová, za svoju smelosť si spríjemnila narodeninový deň a jej prekvapenie z množstva cien bolo neopísateľné. Na turnaj s rodičmi prišli aj Oliver a Dominik Fúskoví, Matias a Mário Mikoví a Damián Strešík a práve oni možno budú aktívnymi účastníkmi podobných akcií. Obdržali drobné odmeny. O ceny pre víťazov a darčeky všetkým účastníkom sa postarali Miloš a Stanislava Billíkoví z drogérie TETA, vedúca pobočky Mlyny Nitra Raiffeisen banky, Anička Kmeťová z Kvetinárstva Oreško, Ľubomír a Radovan Mikoví zo Stolárstva Miko, kováčky Janka Strešíková a Martina Pekárová. Finančne akciu podporili Ing. Daniel Mako, Mgr. Jaroslav Jaroš a manželia Mário a Silvia Strešíkoví. Tieto financie boli použité aj s finančnou pomocou obecného úradu na zakúpenie hodnotnejších cien. O občerstvenie sa ochotne postarali manželia Krajancoví, manželia Macháčoví a Vladimír Greguš z pekárne Rišňovce. Chutné ovocie do balíčkov priniesol Henrich Čerňan. Naozaj každý účastník sa obliekol do nového trička vďaka Ing. Matúšovi Bačovi.

 

 Fotogalériu zo spomínanej akcie si môžete pozrieť nižšie...

 Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj

siphore hore na začiatok stránky

Kontaktné údaje

Obecný úrad
Čakajovce 58
951 43 Slovensko
mobil: 0905 797 675
telefón: 037 779 3790
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Úradné hodiny

Pondelok  8:00 – 11:30 12:00 – 16:00
Utorok      nestránkový deň
Streda       8:00 – 11:30 12:00 – 17:00
Štvrtok      nestránkový deň
Piatok       8:00 – 11:30 12:00 – 15:00
Sobota      -
Nedeľa      -