2020
Od decembra minulého roku sa kultúrny dom v Čakajovciach nabíjal stolnotenisovou energiou, deti našej obce a to nie len žiaci a žiačky našej školy často cibrili svoje schopnosti, aby boli lepšími hráčmi.

Nahromadená energia a blížiaci sa termín vyplavovali otázky, nájde sa dostatok dievčat, aby mali vlastnú kategóriu a bude tiež záujem mladších žiakov dostatočný ? Starší žiaci si boli istí turnajom, riešili len to, kto vyhrá, vzájomne sa podpichovali a hnali sa tak k častejším a náročnejším tréningom . Nie len počas návštev kultúrneho domu , ale aj v škole silnel šum okolo blížiaceho sa dátumu turnaja. Vystupňovať toto športové vrenie sa, ako každoročne snažil pán riaditeľ školy, aj formou školskej stránky. Každému žiakovi odovzdal písomné pozvanie a osobne povzbudzoval možných kandidátov na úspech a tiež sa nevedel dočkať 8.2.2020.

Práve v sobotu 8.2.sa stolnotenisový turnaj žiakov uskutočnil a tu je pár riadkov o tradičnom športovom podujatí. Vôbec nikoho asi nezaujímal plánovaný začiatok o 9:00 , znovu mnohí nedočkavci už pred 8:00 zapĺňali kultúrny dom, v ktorom organizátori riešili drobnosti a dopĺňali občerstvenie a aj ceny od posledných sponzorov. Tradične sa vyčkalo do 9:15 , aby úvodné pokyny žiakom boli vysvetlené všetkým , aj oneskorencom. Účastníci sa dozvedeli, ako sa správať a čo ich čaká a aj to, že bývalí žiaci našej školy: Marek Macho, Samuel Barkóci a Pavol Kolár ml. im budú robiť rozhodcov. Rozlosovanie úspešne zvládli Janka Strešíková a Martina Pekarová do dvoch skupín rozdelili mladších žiakov a dvoch starších žiakov, dievčatá mali len jednu skupinu a zahrali si každá s každou. Práve dievčatá odštartovali vzájomnými súbojmi celý turnaj, zaujímavosťou bola účasť dvoch škôlkárok Terezky Berecovej a Zarky Corbett. Ich vzájomný zápas, skôr štvorhra, lebo im ešte pomáhali mamičky lepšie, ale len tesne vyznel pre Terezku a jej maminu Máriu Berecové a uchmatli si 5 miesto. Zarke a Anne Corbettovým zostalo 6, ale obe dievčatá a aj ich mamičky boli nadmieru spokojné, pretože sa zabavili a aj dostali krásne ceny. Už len letmý pohľad medzi účastníčky napovedal, že o prvé miesto budú mať záujem hlavne Lenka Paulovičová , Natália Rácová a Irena Rácová. Predpoklady však takmer hore nohami prevrátila Laura Čeretková, so všetkými staršími spoluhráčkami hrala vyrovnané zápasy, nepodcenila ich a aj v zápasoch s Terezkou a Zarkou ukázala svoje schopnosti a obsadila krásne štvrté miesto. Vyrovnané zápasy už spomínaných kandidátiek na víťazstvo asi netrpezlivosťou a možno aj povinnosťami doma najhoršie zvládla Irena Rácová a skončila tretia, s prehľadom turnajom prešla Natália Rácová a zaslúžene zvíťazila Lenka Paulovičová skončila na krásnom druhom mieste .

Dievčatá dohrávali svoje zápasy a už sa rozbehla druhá časť turnaja a to v kategórii mladších žiakov. V prvej hrali veľký bojovník Oliver Jaššo, ďalší nováčik Damián Strešík a Jakub Čeretka. Do druhej skupiny žreb určil Nicolasa Jána Laurina, Karola Lazára a Zaca Neville Corbetta. Trošku na rozlosovanie mohol byť nahnevaný Nicolas, pretože vo svojej skupine skončil až tretí a nepostúpil do bojov o umiestnenie, v druhej „ľahšej“ skupine by možno uspel, ale tešil sa aj dvom zápasom v skupine, zahral si nesúťažné zápasy v prestávkach turnaja. Práve priaznivý žreb posunul ďalej Damiána, ktorý o svojom postupe rozhodol vo vzájomnom zápase s Oliverom.

1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Jakub Čeretka 4:0 4
2. Damián Strešík 2:2 2
3. Oliver Jaššo 0:2 0

2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Karol Lazár 4:0 4
2. Zac Neville Corbett 2:2 2
3. Nicolas Ján Laurin 0:4 0

Po minulom ročníku, kedy sa dobre ujal koncept pokračovania v turnaji hneď časťou starších žiakov, pre zatraktívnenie turnaja sa mladší žiaci po odohraní skupín len rozohrávali a sledovali zápasy starších žiakov a dievčat. Tie svoju súťaž aj ukončili, ale zostali a povzbudzovali chlapcov.

Rozdelenie starších žiakov

V prvej skupine hrali Radoslav Lazár, Lukáš Lazar, Milan Lazár a Dávid Strešík. Do druhej skupiny boli vylosovaní Michal Berec, Peter Rác, Patrik Zelovič a Oliver Zelenka. V „Lazárovskej „ skupine pohodlne postúpili Milan s Lukášom, s veľmi krutým losom sa zodpovedne pasoval aj napriek zraneniu Dávid a obsadil tretie žiaľ nepostupové miesto. Prekvapivo sa vyvinuli súboje v druhej skupine, postup si nie len nevybojoval Michal Berec, ale dokonca v skupine skončil až posledný, možno mu chýbala rozohratosť? V poslednom svojom zápase potrápil aj víťaza skupiny Olivera, medzi štyroch semifinalistov mohli postúpiť len dvaja zo skupín a Peter Rác si svoje postupové miesto vzal, keď sa natrápil s Patrikom Zelovičom.

1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Milan Lazar 6:0 6
2. Lukáš Lazár 4:2 4
3. Dávid Strešík 2:4 2
4. Radoslav Lazár 0:6 0

2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Oliver Zelenka 6:0 6
2. Peter Rác 4:3 4
3. Patrik Zelovič 3:4 2
4. Michal Berec 0:6 0

Po týchto skupinových zápasoch organizátori vyhlásili výsledky turnaja dievčat, ktoré opäť s obtiažami vytvorili samostatnú kategóriu, ale svetielkom do budúcna sú až tri mladé hráčky, ktoré pre školu a obec určite prinesú ešte veľa úspechov a radosti. Pre úplnosť ich výsledná tabuľka.

1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Natália Rácová 10:0 10
2. Lenka Paulovičová 8:2 8
3. Irena Rácová 6:4 6
4. Laura Čeretková 4:7 4
5. Terezka Berecová 2:8 2
6. Zarka Neville Corbett 0:9 0

Nasledovali súboje semifinále oboch kategórií. Mladším sa črtal jeden ťažší súboj, kde Jakub Čeretka začal víťazne v prvom sete so Zacom Neville Corbettom, ale nedotiahol zápas do víťazstva a prehral 2:1 v treťom 12:10, o prekvapenie v súboji s Karolom Lazárom sa pokúšal Damián Strešík, ale ešte musí zbierať skúsenosti, pretože Karol sa nenechal vyviezť z temna a vyhral 2:0.

U starších žiakov bolo ťažké odhadovať po súbojoch v skupinách priebeh, preto sa so záujmom dané zápasy očakávali. Milan Lazár sfúkol Petra Ráca 11:4 a 11:3, výsledok 2:0 možno až príliš krutý pre Petra, ale Milan mal svoj DEŇ. Lukáš Lazár sa s Oliverom Zelenkom naozaj vytrápil a len tesne si po výsledku 14:12 a 11:8 vydláždil cestu do finále, na ktoré si musel chvíľu počkať, pretože nasledovali súboje o 3 miesto mladších žiakov, aj starších žiakov, samozrejme aj finále mladších žiakov.

Zápas o tretie miesto mladších žiakov

3. miesto získal Jakub Čeretka, ktorý sa zvládol aj presilu v povzbudzovaní, jeho podporovali „len“ sestra Laura a mama, zatiaľ čo Damiána Strešíka tlačil k prekvapeniu aj brat Dávid a aj babky Janka a Martina, zvíťazil 2:0 (11:5, 11:3), publikum bolo skôr nestranné.

Zápas o tretie miesto starších žiakov

Tretie miesto miesto starších žiakov po takmer rovnakom priebehu, ako v skupine si pre seba zabezpečil Oliver Zelenka, potešil aj otca a aj na prekvapenie aj väčšinu obecenstva a Petra Ráca porazil 2:0 (11:7, 11:5).

Finále mladších žiakov

Tento súboj naopak nemal nič spoločné s ich vzájomným zápasom v skupine, Zac vyhral prvý set, ale priaznivá až elektrizujúca atmosféra a možno aj prítomnosť otca pomohla Karolovi Lazárovi zápas otočiť a so Zacom Neville Corbettom zvíťaziť 2:1 (8:11, 11:9, 11:7). Bol to na túto kategóriu vynikajúci stolný tenis aj technicky, no atmosférou určite!

Finále starších žiakov(6–9 ročník)

Predpovede, odhady, typy veru už možno mesiac naznačovali, že finále bude Lazarovské ! Bolo ! Milan Lazár zvíťazil 2:0, výsledok jasný Lukáš Lazar však chcel viac (12:10, 11:7) trošku dokresľuje priebeh zápasu. Možno Lukáš sa nepripravil dostatočne v hlave na zápas, alebo opäť prítomnosť otca a aj žičlivé publikum pomohli Milanovi? Technicky hrali obaja výborne, možno,ak by sa hral tretí set, všetko by bolo iné? Ten náboj, ktorý sa v kultúrnom dome hromadil od decembra asi vybralo finále mladších žiakov a na starších už nezostalo dostatok energie.

Organizátori sa poučili z drobných chybičiek z predchádzajúcich rokov, tak priebeh turnaja nemal vážne problémy. Možno trošku podcenili propagáciu turnaja , alebo sa len zľakli chrípkovej epidémie? Účasťou žiakov bol turnaj len priemerný! Stagnácia je citeľná v kategórii dievčat a aj mladších žiakov sa očakávalo viac. Opäť však sa preukázalo, že nie všetko sa dá naplánovať, zaúradovala chrípka a hrozilo dokonca, že turnaj vôbec nebude. A aj preto sa súťažného kolotoča zúčastnilo len 20 hráčov. Opäť sa dá len vyzdvihnúť účasť rodičov , pri organizácii v sobotu pomohli piati a ďalší štyria sa na zápasy prišli pozrieť aspoň na chvíľu . Jednou z nich je Ing. Anna Corbett Balážová, vytrvalo aj s manželom podporuje svoje deti pri každej aktivite. Pomáhala pri príprave turnaja, fotila priebeh celého turnaja a občas zaskočila aj pri občerstvení. Druhou podobnou aktívnou včeličkou bola Mgr. Mária Berecová, priniesla zopár drobností pre účastníkov a okrem neúnavnej podpory svojej dcére stíhala byť pri občerstvení, aj pri odovzdávaní cien. Počas turnaja sa osvedčil model s rozhodcami z radov bývalých žiakov Marek Macho, Samuel Barkóci a aj Pavol Kolár ml. zvládli svoje úlohy bez problémov. Pomocné ruky turnaju a aj obrovskú oporu svojim synom preukázali Milan Lazár, Juraj Jaššo a Miloš Zelenka. Oslovení sponzori a darcovia , opäť preukázali hlavne veľké srdce a podporili toto krásne športové predpoludnie. Ing. Matúša Baču ani zmenené osobné a aj pracovné podmienky neodradili od darcovstva, opätovne prispeli aj manželia Silvia a Mário Strešíkoví, manželia Janka a Marek Gregušoví , kováčky Janka a Martina. Pravidelným sponzorom hlavne pre občerstvenie účastníkov je firma GASTROMIR – Mirka Petríka . Každý sa mohol ponúknuť aj drobnosťami od manželov Macháčových, ktorí zabezpečili aj pitný režim. Nemožno nespomenúť ani dobroty od manželov Krajancových, Mgr. Lenky Kisej, ale ochutnať sa dali chlebové osúchy z pekárne DELIKA Rišňovce, ktoré zabezpečil Vladimír Greguš. Obec Čakajovce poskytla nie len pripravený kultúrny dom, ale veľkým dielom pomohla v zakúpení cien a sám starosta obce Milan Greguš prispel cenami pre účastníkov. Pestrosť cien svojimi finančnými príspevkami navýšili manželia Silvia a Mário Strešíkoví, a aj najväčší propagátor tejto akcie medzi deťmi riaditeľ školy Mgr. Jaroslav Jaroš.

Ceny získali všetci súťažiaci, o ich rôznorodosť sa postarali svojimi darmi Milan Greguš, Mgr. Jaroslav Jaroš, Anka Nováková z kvetinárstva Oreško, Ing.Matúš Bača, Daniela Poláková z Raiffeisen Banky, manželia Janka a Marek Gregušoví Mgr. Mária Berecová, manželia Libuša a Viliam Macháčoví a aj kováčky Janka Strešíková a Martina Pekarová.

ĎAKUJEME !

P.S: Zac Neville Corbett sa s kategóriou mladších žiakov nádherne rozlúčil, po prekvapivom treťom mieste z pred roka bol tento rok tesne druhý. Karol Lazár asi mal väčší hlad po víťazstve, keďže minulý rok pre chorobu nehral. O rok bude obhajovať, zvládne to ? Bude záujem o túto kategóriu? Podobne úspešnene, ako Zac sa lúčila aj Lenka Paulovičová. Dievčatá v stolnom tenise hľadajú krásu ťažšie, ale ich kategória sa tretí rok drží asi v rovnakom rozsahu. Lukáš Lazár chcel svoj posledný turnaj vyhrať, bol „len“ druhý! Aj on aj ostatní starší žiaci majú záujem o rozšírenie turnaja, alebo o zorganizovanie samostatného turnaja pre „deti“ nad 15 rokov ! Dlhšie počuť, že by cestou, ako obzvláštniť, rozvinúť turnaj, bolo zapojiť viac rodičov, napríklad v kategórii rodič + dieťa ?>

Fotogalériu zo spomínanej akcie si môžete pozrieť nižšie...

Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj

Kontaktné údaje

Obecný úrad
Čakajovce 58
951 43 Slovensko
mobil: 0905 797 675
telefón: 037 779 3790
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Úradné hodiny

Pondelok  8:00 – 11:30 12:00 – 16:00
Utorok      nestránkový deň
Streda       8:00 – 11:30 12:00 – 17:00
Štvrtok      nestránkový deň
Piatok       8:00 – 11:30 12:00 – 15:00
Sobota      -
Nedeľa      -