2018

IV. ročník stolnotenisového turnaja žiakov

1386 | | |

Dňa 13. 2. 2018 sa uskutočnil v kultúrnom dome II. ročník stolnotenisový turnaj žiakov v Čakajovciach.

13statočných. Opäť si ich rozhodcovia rozdelili, ale už do troch skupín. V prvej hrali Samuel Barkóci, Milan Lazar, Michal Berec a Radoslav Lazar, do druhej skupiny boli vylosovaní Lukáš Lazar, Vratko Čentéš, Jakub Fúska, Adrián Lazár a Dávid Strešík. No a tretiu skupinu tvorili Jozef Lazar, Marek Macho, Tomáš Vrabec a René Stránsky. Tentokrát vekový rozdiel neznamenal aj výkonnostný rozdiel. Tomáš Vrabec porazil Reného Stránskeho 2 : 1 a Dávid Strešík len o počet gemov nepostúpil medzi štyroch, ktorí súperili o postup do finále. Tam sa dostali víťazi skupín a najlepší druhý a tým sa stal Marek Macho, pretože porazil Milana Lazara
 
1.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Samuel Barkóc 6:0 6
2. Milan Lazar 4:3 4
3. Michal Berec 3:4 2
4. Milan Lazar 0:6 0
 
2.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Lukáš Lazar 8:1 8
2. Dávid Strešík 7:4 6
3. Adrián Lazár 5:5 4
4. Vratko Čentéš 4:6 2
5. Jakub Fúska 0:8 0
3.skupina
Poradie Meno skóre body
1. Jozef Lazar 6:1 6
2. Marek Macho 5:2 4
3. Tomáš Vrabec 2:5 2
4. René Stránsky 1:6 0
Los určil dvojice o boj do finále Jozef Lazar zvíťazil nad Marekom Machom 2 : 1 a Samuel Barkóci 2 : 1 udolal L. Lazara. Ten sa ešte schopil a potrápil Mareka Macha v boji o tretie miesto,i keď prehral 1 : 2.
Finále starších žiakov bolo podľa očakávania najkvalitnejšie, ale opäť nedosiahlo úroveň atmosféry, ako finále dievčat. Hralo sa už v komornejšom a prázdnejšom kultúrnom dome. Jozef Lazár zvíťazil nad Samuelom Barkócim 2 : 1.
Každým rokom sa organizácia a propagácia turnaja zlepšuje a poúča sa z chýb predchádzajúcich ročníkov. Tento rok sa turnaja zúčastnilo 24 hráčov a celkovo 31 detí, ktoré prišli pozrieť, alebo pomôcť s organizáciou. Deti sa museli zhostiť aj rozhodcovských úloh a myslím, že zvládli túto „povinnosť“ na výbornú. Prečo deti robili rozhodcov? Pretože záujem dospelých – rodičov a starých rodičov o svoje ratolesti do kultúrneho domu dotiahol len 3 slovom troch dospelých. Veľká vďaka patrí Ing.Anne Corbett Balážovej, ktorá zvládala starostlivosť o svoje deti, fotila priebeh celého turnaja a aj pomáhala pri občerstvení, tam pomohol i keď len doobeda aj Ing . Matúš Bača.
Každý sa mohol ponúknuť dobrotami Mgr. Lenky Kisej, Ing. Anny Corbett Balážovej, drobnosťami od manželov Krajancových, ale aj ochutnať z osúchov z pekárne Rišňovce, ktoré zabezpečil Vladimír Greguš. Asi TOPom v občerstvení boli obložené chlebíčky z Gastromiru od Miroslava Petríka. Zabezpečený bol aj pitný režim tiež vďaka Potravinám Krajanec. Obec Čakajovce poskytla na túto akciu príjemne vykúrený, čistý kultúrny dom a sám starosta obce Milan Greguš operatívne doriešoval vzniknuté problémy. Nie všetko sa dá naplánovať a aj keď sú plány, akokoľvek dobré vyskytnú sa aj problémy, tentokrát zaúradovala chrípková epidémia! Určite by bola účasť žiakov väčšia a aj rodičov a teda spoluorganizátorov by bolo viac. Organizátorom išlo o to, aby sa naši žiaci dobre zabavili a vyskúšali svoje schopnosti, za ich výkony boli pripravené aj hodnotné ceny. Všetci zúčastnení však niečo dostali a o to sa postarali už spomenutí sponzori.

ĎAKUJEME !

 Fotogalériu zo spomínanej akcie si môžete pozrieť nižšie...

  Stolnotenisový turnajStolnotenisový turnajStolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj
Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj Stolnotenisový turnaj

siphore hore na začiatok stránky

Kontaktné údaje

Obecný úrad
Čakajovce 58
951 43 Slovensko
mobil: 0905 797 675
telefón: 037 779 3790
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Úradné hodiny

Pondelok  8:00 – 11:30 12:00 – 16:00
Utorok      nestránkový deň
Streda       8:00 – 11:30 12:00 – 17:00
Štvrtok      nestránkový deň
Piatok       8:00 – 11:30 12:00 – 15:00
Sobota      -
Nedeľa      -